GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekanna 292141
*
nr 29 2141
TEKANNA
Keramik, Danmark
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 januari 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa keramik norden skandinavien skandinavisk tekanna
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:00
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:42
-
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:22
-
4071 Skärbräda
Pynta, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavs..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:34
*
TEKANNA
nr 29 2141
TEKANNA
Keramik, Danmark
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 januari 2001 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska europa keramik norden skandinavien skandinavisk tekanna
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:00 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:42 -
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:19 -
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:22 -
4071 Skärbräda
Pynta, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavs..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:34